Korzystanie z tej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre moga byc juz zapisane w folderze przegladarki. Wiecej informacji mozna znalezc w Polityce plików cookies.
Kliknij w ten tekst aby zaakceptować i więcej nie pokazywać tego komunikatu.

Stypendia dla uczniów wykazujących się szczególnymi, indywidualnymi osiągnięciami w nauce, działalności artystycznej lub sportowej.

Uczniowie zdolni, o ponadprzeciętnych osiągnięciach w nauce, sporcie lub działalności artystycznej, laureaci konkursów i olimpiad przedmiotowych, zasługują na wsparcie i indywidualne traktowanie ze strony władz gminy. Podjeta przez Radę Gminy uchwała stypendialna wzmacnia działania podejmowane przez Gminę Gniezno na rzecz utalentowanych uczniów i jest istotnym elementem realizacji gminnej polityki oświatowej. Stypendium jest wyróżnieniem i nagrodą za wykonaną pracę, trud i determinację w dążeniu do uzyskania jak najlepszych wyników. Pełni funkcję motywacyjną i zachęca do podejmowania wzmożonych wysiłków i działań doskonalących własne, indywidualne talenty i umiejętności oraz wspiera utalentowaną młodzież z terenu naszej gminy w realizacji zamierzeń i osiąganiu ambitnych celów.

Stypendyści 2018

Stypendyści 2017

                                                             

Stypendyści 2016

 

Dokument aktualne

- Uchwała NR XV/93/2019 Rady Gminy Gniezno z dnia 26 września 2019 r. w sprawie przyjęcia Programu wspierania szczególnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Gniezno

- Uchwała NR XV/94/2019 Rady Gminy Gniezno z dnia 26 września 2019 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu przyznawania nagród i stypendiów szczególnie uzdolnionym uczniom szkółpodstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Gniezno

- Wniosek o przyznanie stypendium/nagrody

Dokumenty archiwalne:

- Uchwała NR XXIII/161/2016 Rady Gminy Gniezno z dnia 27 czerwca 2016 r. w sprawie przyjęcia Programu  wspierania zamieszkałych na terenie Gminy Gniezno, szczególnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

- Uchwała NR XXIII/164/2016 Rady Gminy Gniezno z dnia 27 czerwca 2016 r.w sprawie ustalenia zasad udzielania stypendiów, zamieszkałym na terenie Gminy Gniezno uczniom szkół podstawowych oraz gimnazjów.

- Regulamin przyznawania stypendiów dla zamieszkałych na terenie Gminy Gniezno, szczególnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

- Wniosek o przyznanie stypendium

- Olimpiady, konkursy i turnieje na stronie Ministerstwa Edukacji narodowej

- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

- Konkursy organizowane przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

- Igrzyska Młodzieży Szkolnej organizowane przez Szkolny Związek Sportowy

- Lista osób, którym przyznano stypendia za osiągnięcia w nauce i sporcie w roku szkolnym 2016/2017

- Lista osób, którym przyznano stypendia za osiągnięcia w nauce i sporcie w roku szkolnym 2017/2018

- Lista osób którym przyznano stypendia za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe w 2018/2019

- Lista osób którym przyznano stypendia za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe w 2019/2020